A hajunk ápolása és karbantartása nagyban meghatározza megjelenésünket. Összegyűjtöttük a számodra leghatékonyabb módszereket, amivel gyönyörűvé varázsolhatod a hajkoronádat.
Használj ricinus olajat: A ricinusolaj sűrű, viszkózus folyadék, ami a ricinus növényből (Ricinus communication) származik. Ezt az olajat gyakran használják a haj és a bőr egészségének megőrzésére már egészen az ókori egyiptomiak óta. Ez az olaj nagyon gazdag E-vitaminban, fehérjékben és zsírsavakban. A zsírsavaknak köszönhetően képes a haj állapotának javításában is.
A ricinusolaj behatol egészen a hajhagymák mélyére és a belső sejteket is feltölti nedvességgel. Rendszeresen használatával javul a haj állapota, jól kezelhető lesz a száraz haj, fokozza a haj ragyogását és simaságát is.
A heti hidratálás: kis mennyiségű olajat kell eloszlatni a hajon mosás után, majd néhány perc után átmosni a hajat és kondicionálni a szokásos módon. A ricinusolaj forró olajos kezelésre történő használatát lefekvés előtt kell elkészíteni, megmossuk és átkenjük a hajat az olajjal, ezt követően zuhanysapkát húzunk rá, majd reggel alaposan megmossuk samponnal, úgy, hogy az összes olajat kimossuk a szálak közül.
Almaecet – az erős hajért: Almaecetes pakolással hajunk megőrzi tartását, fényét, erejét, megelőzhetjük a kopaszodást, korpásodás ellen is hatékony.
Sikeresen megtisztítja a fejbőrt a gombás, valamint bakteriális fertőzésektől. Az almaecet elősegíti a fejbőr megfelelő pH-értékét, így a haj természetesen csillogóvá válhat. Javítja a fejbőr alatti hajszálerek működését, így több tápanyag és oxigén juthat el a hajhagymákhoz. Tegyünk néhány kanál almaecetet a vízbe amivel öblítjük a hajunkat, és hagyjuk megszáradni a hajunkat.
Kókuszolaj – a viszkető fejbőr ellen: A legjobb minőségű kókuszolaj a hidegen sajtolt szűz kókuszolaj, ami tele van a hidratáló laurinsavval. A szűz kókuszolajban található laurinsav vírus, baktérium- és gombaölő hatású, hidratál, gátolja a szabadgyök-képződést így lelassítja a bőr öregedését. A benne található zsírsavak a segítik a haj növekedését, külsőleg alkalmazva inkább a haj fényességéhez járul hozzá. Az olaj ezen túl hidratálja a fejbőrödet, természetes segítség lehet a fejbőr egyes betegségei esetén- így például segíthet korpás fejbőr esetén is. Sőt, még a kopaszodás ütemét is lassíthatja, mivel általános ápolást ad a fejbőrödnek és a hajadnak. Hajpakolásként: hajmosás után még meleg, törülköző-száraz hajra vigyél fel kókuszolajat a haj teljes hosszára, tegyél rá egy zuhanysapkát és hagyd hatni legalább 30 percig. A 30 perc leteltével moss megint hajat!
Tojás – a hidratált hajért: Szép és egészséges lesz a haj, ezért nincs szükség pakolásokra, balzsamra, hajvégápolóra. A haj könnyen fésülhetővé válik, nem kell fésüléskönnyítő balzsam Verj fel 2 tojás sárgáját zsíros tejben, vidd fel a hajadra, majd masszírozd bele a haj tövétől a hajvégekig. Öblítse le 5 perc elteltével. A tojás remek lecitin forrás, ami segít visszaadni a haj nedvességtartalmát.
Sör – gyulladáscsökkentő és baktériumölő: Különösen B2-vitaminban – más néven riboflavinban – gazdag: egy üveg sörben 0,1 -0,7 mg található, ami fedezi a napi szükséglet felét. Két deci sörhöz keverjünk hozzá egy tojás sárgáját és egy kis kanál mézet. Vigyük fel a hajunkra a pakolást és jó alaposan masszírozzuk be a fejbőrünkbe is. Ettől a fejbőrünk felélénkül és a hajunk is élettel telivé válik. Fóliát és törölközőt tekerjünk a hajunkra, majd fél órán át hagyjuk hatni. Ezután jó alaposan mossunk hajat, hogy ne legyen kellemetlen illatú a frizuránk. Az eredmény önmagáért beszél majd, a hajunk csillogó és selymes tapintású lesz.