17 szokás, ami segít könnyen lefogyni

Fitt / Életmód

Nem mindenkinek adatik meg a nádszálvékony test: a kevésbé szerencsések állandóan harcolnak a gyorsan felkúszó kilókkal. Ha az önsanyargatás nem a te asztalod, akkor ezeket neked találták ki!

1. A negyedórás szabály

Amikor késztetést érzel az evésre, tedd fel magadnak a kérdést: „tényleg éhes vagyok?” Akármilyen meglepő, a válasz nemleges lesz az esetek többségében. Akkor legalábbis biztosan, ha félórája ebédeltél, és csak rád kacsintott egy sütemény a sarki pékségben. Adj magadnak 15 percet a dilemma eldöntésére, s csak akkor egyél, ha utána is úgy gondolod, hogy kell!

2. Napi 6 étkezés

A legjobb trükk a fogyáshoz, ha egyszerűen nem hagyod magad megéhezni. Tervezd meg gondosan, hogy mikor, mit és mennyit fogsz enni. A gyakorlatba ültetett önuralom rendkívül egészségtudatossá tesz, ráadásul teljesen kiiktathatod vele a gyorsan bekapott falatokat, a hétköznapi kísértéseket.

3. Reggeli rituálé

Tedd a reggeled részévé, hogy indulás előtt eszel valami tápláló finomságot! Egy kis zabkása gyümölccsel, egy finom rántotta zöldségekkel vagy egy teljes kiőrlésű péksütemény csirkemellsonkával kitűnő választás, hogy megalapozd az energiaszinted.

2144 a

4. Élvezd az ízeket!

A legtöbb fogyókúra azért fullad kudarcba, mert látszólag megtiltja az élvezeteket. Ez azonban butaság, hiszen az egészséges falatok is lehetnek mennyeiek! Törekedj rá, hogy az étkezés örömöt is adjon a számodra a tápérték mellett, hiszen így nem marad benned hiányérzet.

5. 8 pohár víz

Persze, nem arról van szó, hogy kőbe vésett szabályként naponta nyolc pohár vizet kötelező meginnod. Inkább az a fajta tudatosság a lényeg, hogy még a szomjúságérzet jelentkezése előtt elkortyolj egy-egy pohárral, és lehetőleg ne érd be összesen napi két liter alatt.

6. Csomagolj ebédet!

Ha mindennap rászánsz egy kis időt arra, hogy ebédet készíts és csomagolj magadnak, rengeteg pénzt és kalóriát is megspórolhatsz. Arról nem is beszélve, hogy az időráfordítás valójában nem is áldozat, hiszen gyorsabban megvan az egész, mintha elmennél valahova enni, és sorban állással vagy várakozással töltenéd az ebédszünet egy részét.

2144 B

7. Heti ebédterv

Ugye, hogy szeretsz étlapokat böngészni, és kitalálni, hogy mit egyél? Miért ne kaphatnál teljesen szabad kezet a dologban úgy, hogy még a mennyiséget is te határozod meg? A fogyás mellett a tudatos vásárlásban is segít, ha előre tudod, mire lesz szükséged a következő napokban a konyhában.

8. Kisebb tányér

Van átmenet a hatalmas és a szánni valóan pici tányér között – ezen a széles skálán találd meg azt, amit ha teleraksz, akkor jóllaksz, de nem nehezülsz el tőle. A mennyiségi kontroll egyik legegyszerűbb módja, ha olyan tányérjaid vannak, amiket telepakolva sem lehet probléma.

9. Előre kimért nasi

Dió, mogyoró, mandula… a világ legegészségesebb csemegéi könnyen kalóriabombává változhatnak, ha számolatlanul tömöd magadba őket. Éppen ezért jó, ha eleve egy alkalomra szánt adagokban tárolod őket, mert így még véletlenül sem tűnik el egy egész zacskónyi belőlük, amikor belekezdesz.

2144 c

10. Adj hálát!

A hála vallástól és hitrendszertől független érzés. Gondolj csak bele, milyen szerencsés vagy, amiért ilyen finomságok közül válogathatsz! Ez a tudat lehetővé teszi, hogy eleve pozitívan állj az evéshez, ami megváltoztatja az egészséges életmóddal kapcsolatos ellenérzéseidet.

11. Doboz az étteremben

Az éttermi kajálás a fogyókúrázók álma és rémálma is egyben, hiszen a jóllakás ígérete mellett sok-sok pluszkalóriával is kecsegtet. Könnyen kiiktathatod a problémát, ha a kiadós étel megrendelésekor eleve kérsz egy elvitelhez használt dobozt, és majd kiszeded rá a fél adagot.

12. Kérd mellé az öntetet

Míg otthon lehetőséged van rá, hogy egészséges és kalóriaszegény mártásokat és önteteket készíthess, az éttermekben gyakran zsírban és szénhidrátban gazdag fajtát adnak az ételekhez. Ha külön kis edénykében kéred, lehetőséged nyílik eldönteni, hogy mennyit eszel belőle.

2144 cc

13. Nullkalóriás frissítő

Ha figyelsz rá, hogy kalóriák nélkül oldd meg a folyadékpótlást, akár egy főétkezésnyi mennyiséget is megspórolhatsz napi szinten – anélkül, hogy diétára fognád magad. A citrommal, lime-mal vagy uborkával ízesített víz, illetve az „üresen” is finom tea toplistás ebben a műfajban.

14. Lefekvés előtt ne egyél!

Az „este 6 után nem eszünk” szabály csak azoknak hasznos, akik már ágyban vannak kilenckor. Jó, ha lefekvés előtt 3 órával már csak egy könnyű étkezésre kerítesz sort, hiszen a teli has akadályoz a jó alvásban. De a korgó gyomor is, tehát nem érdemes a ló túloldalára esni!

15. Nagy kiszerelés szétcsomagolva

Számos élelmiszert sokkal gazdaságosabb nagy kiszerelésben megvenni – egy-egy hatalmas pakk kibontásakor viszont könnyen semmivé foszlik a törekvés a mértékletességre. Bátran vegyél mindenből akkorát, amekkora a pénztárcádnak jólesik, de hazaérve rögtön csomagold át az egészet több kisebb részre!

16. Konyhamérleg

Ha nem is akarod mostantól kezdve mindig méricskélni a hozzávalókat, már néhány napos vagy hetes használatból is sokat tanulhatsz. Rájöhetsz, miből mennyi a legkellemesebb mennyiség a számodra, és az ajánlott adagméreteknek utánanézve rájöhetsz, mi az, amiből esetleg következetesen túleszed magad.

17. Sütő-főző összejövetelek

Szervezz olyan programokat a családoddal vagy a barátaiddal, amikor együtt elkészítitek az egészséges és finom menüt! Egyik fogást se spóroljátok ki, mert minél tovább tart a közös móka, annál többet tanulhattok egymástól a táplálkozás terén.

2144 d

Kapcsolódó cikkek

Ne maradj le EXKLUZÍV tartalmainkról,
KÜLÖNLEGES kedvezményeinkről, EGYEDI ajánlatainkról!

Iratkozz fel, hogy elsőként értesülhess aktuális akcióinkról,
programjainkról, eseményeinkről, legfrissebb tartalmainkról!

Ne maradj le EXKLUZÍV tartalmainkról,
KÜLÖNLEGES kedvezményeinkről, EGYEDI ajánlatainkról!

Iratkozz fel, hogy elsőként értesülhess aktuális akcióinkról,
programjainkról, eseményeinkről, legfrissebb tartalmainkról!